Posted: 23 December 2023

Congratulations Snow Recycle team on completing the first prototype of disposable tableware using 3D printing! This is a significant milestone in the development of your eco-friendly tableware and packaging products.

Posted: 26 October 2023

Posted: 31 August 2023

LIAA Līgums par atbalsta sniegšanu Nr. 10.1-3.3-L-2023/18 no 31.08.2023

Posted: 31 August 2023

Līguma mērķis ir saskaņā ar Aģentūras lēmumu par pieteikuma apstiprināšanu (turpmāk – Lēmums) nodrošināt Gala labuma guvējam Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas “Uzņēmējdarbības attīstība, inovācijas un mazie un vidējie uzņēmumi” iepriekš noteiktā projekta “Tehnoloģiju biznesa centrs” (turpmāk – projekts), kas apstiprināts ar Programmas apsaimniekotāja[1] 2021. gada 17.septembra atzinumu un tiek īstenots saskaņā ar starp Aģentūru un Programmas apsaimniekotāju 2021.gada 25.oktobrī noslēgto vienošanos par projekta īstenošanu (turpmāk – Vienošanās), paredzēto atbalstu.

Prototips tiek izstrādāts ar LIAA Tehnoloģiju biznesa centra programmas PROTOTECH un Norway grants atbalstu. Maksa par prototipa izstrādi ir EUR 15 000,00 (piecpadsmit tūkstoši euro un 00 centi) saskaņā ar lēmumu par atbalsta piešķiršanu un sadarbības partnera izsniegto izmaksu tāmi.

Rīgas Tehniskas Universitāte, projekta pieteikumam Nr: TBCPRO2/2023/81/P/1 veiks darba uzdevumus un sagatavos nodevumus atbilstoši tehniskajai specifikācijai.

“Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!”


LIAA vaučers Nr. VP-V-2022/36 noslēguma/starpposma pārskats

Posted: 20 February 2023

2022.gada 16.jūnijā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (turpmāk – LIAA) izsniedza SIA “Snow recycle”, reģ. Nr. 40203374702 , vaučeru VP-V-2022/36 (turpmāk – Vaučers), kuru SIA “Snow recycle” nodeva Rīgas Tehniskai universitātei, Reģ. Nr. 90000068977 (turpmāk – Pakalpojuma sniedzējs).

Kopsavilkums

Pētijumā izmantots biodegradējams biopoliesteris ar 50 % atjaunojamas izcelsmas izejvielu. Kompozītā apvienotas trīs pildvielas ar kopējo pildijuma pakāpi līdz 40 masas %. Izejvielu apstrāde iekļauj žāvēšanu un mehanisku smalcināšanu. Optiskā analīze sniedz detalizētu informāciju par iegūto pildvielu formu. Āboli un graudi veido lodīšu tipa daļiņas, bet kaņepe šķiedrveida stiegrojumu. Tādējādi iegūtais hibrīdkompozīts saglabā lieliskas pārstrādes īpašības, ko parāda reoloģijas analīze. Paraugi testēti stiepes režīmā, kas dod iformāciju par potenciālu pielietojumu iepakojuma materiālos. Ar pildijuma pakāpi pieaug paraugu stingrība (elastības modulis) līdz pat 3 reizēm, kas norāda, ka izvēlētais pielietojums (glāzīte) sglabās savas mehāniskās īpašības pat piepildīta un nebūs viegli saspiežama vai deformējama. Materiāls uzrāda labu termisko stabilitāti un sāk sadalīties temperatūrās virs 250 °C, kas ievērojami pārsniedz pārstrādes temperatūru 135 – 150 °C. Apstrādes un pārstrādes laikā netika novērota materiāla degradācija.

Snow Recycle Vēlas ražot vienreizlietojamo iepakojumu no bioloģiskajiem atkritumiem

13. februāris, 2023

Autors: Anda Asere

Kafijas biezumus, ābolu atliekas pēc sulas spiešanas un graudus no spirta ražošanas procesa Latvijas uzņēmums “Snow Recycle” vēlas izmantot materiālā, no kura ražot vienreizlietojamo iepakojumu. Iecerēts, ka produkta cena būs līdzvērtīga papīra un kartona iepakojumam, ko izmanto šobrīd.

“Snow Recycle” dibinātāji Marija Korabovska un Andrejs Darzelo stāsta, ka vienreizlietojamie trauki ir aktuāla tēma, jo ātrās ēdināšanas un līdzņemamās kafijas kultūra attīstās, bet Eiropas Savienībā nesen pieņēma aizliegumu izmantot vienreizlietojamo plastmasu. Tā vietā tiek izmantots papīrs, kartons un dažādi jaunie materiāli.

“Kopš 2021. gada plastmasu sāka aizvietot ar papīru un kartonu, bet tas nelabvēlīgi ietekmē mežu izciršanu,” norāda Marija.

Tāpēc viņam radās ideja vienreizlietojamā iepakojuma ražošanā izmanot bioloģiskos atkritumus. Uzņēmēji gan tos sauc par atliekām, nevis atkritumiem. Andrejs teic, ka bioloģisko atlieku izmantošana ir labs solis arī tāpēc, ka ražotājiem parasti sāp galva par to, kā utilizēt šos pārpalikumus. Nodot tos atkritumos ir dārgi, bet pārstrāde šobrīd notiek vien eksperimentālos apjomos.

Pirmais produkts – glāzes kafijai

Pirmais “Snow Recycle” produkts būs vienreizlietojamās kafijas krūzes. Ar laiku iecerēts ražot arī citus citus vienreizlietojamos galda piederumus – šķīvjus, nažus, dakšas, karotes.

“Krūzes ir pirmais produkts, jo tām ir liels patēriņš – gandrīz visi, kuri iebrauc degvielas uzpildes stacijā, nopērk arī kafiju, turklāt tikai retais izmanto savu krūzi,” novērojusi Marija.

Šobrīd ir saražotas pirmās materiāla testa partijas un ar 3D printera palīdzību ir izdrukātas pirmās glāzes. “Interese tirgū ir liela, bet visi vēlas lielāku apjomu un gatavo produktu, lai varētu to pārbaudīt,” teic Andrejs. Viņi atklāj, ka jau ir parakstīts nodoma protokols ar kafijas aparātu tīklu, kas vēlētos no uzņēmuma mēnesī pirkt 700 tūkstošus šādu glāžu. “Un tas būs tikai testēšanas periodā! Ja labi sevi pierādīsim, apjomi būs vēl lielāki,” priecājas Marija.

Gada beigās jau cer ražot

“Snow Recycle” strādā pie presformas izgatavošanas savu krūžu ražošanai. Sākumā tā tiks uzstādīta tradicionālā ražotāja rūpnīcā, kur izgatavo plastmasas izstrādājumus. Nākamais solis būs izveidot savu testa ražotni, kur pārbaudīt materiālu, tehnoloģiju un ražošanas procesu. Ražotnes izveidošanai būs vajadzīgi aptuveni 1,2 miljoni eiro. Paredzēts, ka tajā jau varēs izgatavot trīs miljonus krūžu mēnesī.

https://labsoflatvia.com/aktuali/iepakojums-no-biologiskajiem-atkritumiem

Līgums par atbalsta saņemšanu (Vaučers 24999,99 EUR) Nr. VP-V-2022/36 no 16.06.2022 – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Posted: 20 June 2022

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (turpmāk – LIAA) un SIA Snow recycle, reģ. nr. 40203374702 , (turpmāk – Atbalsta saņēmējs) 2022. gada 16. jūnijā noslēdza līgumu VP-L-2022/32 (turpmāk – Līgums) par atbalsta saņemšanu, lai atrastu piemērotāko materiālu kombināciju, lai varētu ražot vienreizlietojamos traukus izmantojot biomateriālus, kas ir videi draudzīgi. Atbalsts tiek sniegts Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „Tehnoloģiju pārneses programma” (projekta identifikācijas numurs 1.2.1.2/16/I/001) ietvaros.